Gyorslinkek (karok, egységek)
Keresés Részletes keresés

ETR

szerző: PTE-mk

Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar
Cím: 7630 Pécs Zsolnay Vilmos u. 16.
térkép zsolnay negyed térképe

Facebook oldalunkat kövesd folyamatosan, valamint a kari weblapot se hanyagold, minden hírt, technikai információt itt fogsz elérni.

Tanulmányi Osztály (TO)
Telefon: 72/501-514

Galyas Mária
marcsi@art.pte.hu
Tel.: 72/501-500/22872
Iroda: E33-as épület 106.
Fogadó óra:
Hétfő: 13.00-15.00 óra  
Kedd:  9.00-11.00 óra
Szerda: 9.00-11.00 óra  13.00-15.00 óra
Csütörtök: 13.00-15.00 óra
Péntek: 9.00-11.00 óra

ETR ügyintézéskor először a TO-t keresd, ha ők nem tudják a problémád technikailag megoldani, átküldenek a 105-ös szobába az informatikára.
Az informatika ETR ügyekkel kizárólag TO nyitvatartási időben foglalkozik!!!

Központi Tanulmányi Iroda
Web elérhetőség: http://kti.pte.hu/
Cím: 7622 Pécs, Vasvári Pál u. 4.
Telefon:  +36 72/501-681
Fax: +36 72/501-616
E-mail: infokti@pte.hu


Mi az az EHA kód és mire jó?
Minden felvételt nyert gólya kap egy értesítőt. Ezen szerepel az EHA kódja (hallgatói azonosító, amely hét betűből áll és .PTE-re végződik) és egy jelszó.
Az EHA kód egységes hallgatói azonosító kód az ETR-ben (Egységes Tanulmányi Rendszer). Ennek segítségével léphet be az ETR felületeire, de gyakran több intézményi szolgáltatás (pl. Wi-Fi, fénymásolás, könyvtár stb.) igénybevételéhez is szüksége van EHA kódjára.

Mi a Modulo?
A Modulo egy hallgatói ügyfélkapu, amely elektronikusan nyújt segítséget az adminisztrációs ügyek elintézéséhez. Belélépés az EHA kód és a hozzá tartozó jelszó segítségével történik (épp, mint az ETR-ben). Kezdetben a legfontosabb a Beiratkozási lap kitöltése és elküldése (ezt papír alapon is le kell adni a TO-n), majd mindennapos lesz a hallgatói jogviszony igazolás kérése. Ez utóbbit másnap már fel is veheted a TO-n, vagy akár ki is postázzák neked! Egy-két szemeszter elteltével már szükség lehet a kreditátviteli kérelemre is.
Belépés a Moduloba

Beiratkozás, bejelentkezés
A beiratkozást – azaz a tanulmányok megkezdését a Modulon keresztül érheted el. A beiratkozás megléte feltétel a tanulmányi rendszer későbbi használatához. Fontos tudni, hogy a beiratkozás ugyan elektronikusan történik, de ezen túlmenően az aláírt papír alapú adatszolgáltatásra is szükség van. Ezért az űrlapot, miután elektronikus formában leadtad a „mentés, és véglegesítés” gombbal, ki is kell nyomtatnod, majd aláírnod.  Küldd el postán (a borítékra feltétlenül írd rá, hogy: „beiratkozási lap”), vagy adjad le a TO-n.
bejelentkezés menete
A bejelentkezés félévente megismétlendő procedúra, amely az adott szemeszter aktiválását jelenti és az ETR-en keresztül történik. A teendő: belépés az ETR-be, ott az [Ügyintézés] fülre, azon belül az [Állapotváltás]-ra kattintva állíthatod aktívra, vagy passzívra a tanulmányi félévedet. Ennek ideje általában a szorgalmi időszak kezdetét megelőző hét és a szorgalmi időszak első hete, utólagosan „passziválni” az első hónapban van lehetőséged. A pontos időpontokat a TO. teszi közzé minden szemeszter kezdete előtt egy hónappal.
beiratkozás menete
adategyeztetés

Mi az ETR?
ETR (Egységes Tanulmányi Rendszer): a PTE oktatás- és tanulmányszervezést szolgáló, valamint a hallgatói pénzügyeket kezelő számítógépes nyilvántartó rendszere. Nélkülözhetetlen az Egyetem elvégzéséhez. Bejelentkezés (aktiválás, passziválás), órafelvétel, kurzusfelvétel (és leadás), szakosodás, a legfontosabbakat ezen a felületen kell elvégezni.
Belépés az ETR-be: http://www.tr.pte.hu

Mikor tudok kurzusokra jelentkezni az ETR-ben?
Az egyes képzési modulokon (ETR-ben: KPR) minden félévben meghatároznak egy kurzusfelvételi időszakot. Ennek dátumait (kezdő és befejező dátumát) a karon állítják be. Ha már be van állítva az időszak, az ETR Jelentkezések / Kurzusfelvétel oldalán megjelennek ezek a dátumok.
kurzusfelvétel menete

Milyen kurzusokra jelentkezhetek és milyen hibaüzeneteket kaphatok a kurzusfelvétel során?
Az ETR nem szabályozza, hogy melyik kurzusokra lehet jelentkezni. Az ún. ajánlati listát az intézmény állítja össze a helyi szabályok figyelembe vételével. A kurzusfelvételekre vonatkozó ellenőrzéseket is helyi szinten állítják össze, így minden intézményben más és más lehet az ellenőrzések tartalma és a hibaüzenet.

Mikor tudok vizsgára jelentkezni az ETR-ben?
Az ETR-ben nincs „vizsgaidőszak”. Vizsgára jelentkezni bármikor lehet, ha az oktató vagy a tanszék meghirdeti a vizsgát és meg is nyitja azt jelentkezésre.
vizsgára jelentkezés menete

Nem jelentkeztem vizsgára, mégis van vizsgajelentkezésem. Ez hogy lehet?
Az ETR-ben vannak ún. teljesítéslapok. Ilyeneket az oktató vagy tanszék állíthat elő egy kurzuson. A vizsgalapra ilyenkor felkerül a kurzus összes hallgatója automatikusan, mintha jelentkezett volna a vizsgára. Ha a vizsga például egy kötelező zh., akkor az oktatók gyakran élnek ezzel a megoldással. Praktikus értesítést beállítani a vizsgajelentkezésekről, ha az intézmény használja ezt az üzenettípust.

Milyen üzeneteket kaphatok az ETR-től?
Ahhoz, hogy az ETR üzenetet tudjon küldeni, három dolog szükséges: 1) az intézménynek engedélyeznie kell az üzenetek küldését, 2) a felhasználónak engedélyeznie kell az egyes üzenettípusok fogadását és 3) e-mail és sms fogadás esetén érvényes e-mail címnek és mobil telefonszámnak kell szerepelnie a rendszerben. A lehetséges üzenettípusokat az intézmény állítja be és fogalmazza meg az üzenetek sablonszövegét. Leggyakrabban a jegybeírásra, vizsgakiírásra állítanak be üzenetet, de elképzelhető bármilyen más eseményről is az értesítő eljárások üzembe állítása.

Hol tudom ellenőrizni, hogy jó-e az email címem az ETR-ben?
A Beállítások menü Elérhetőségek „fülén” nem csak ellenőrizni, de módosítani is lehet a rendszerben megadott e-mail címet és a többi elérhetőségi adatot.

Hol tudom beállítani, hogy milyen üzeneteket kérek a rendszerből?
A Beállítások menü Üzenetek „fülén” látszik az összes olyan üzenettípus, amiből az adott intézményben értesítést lehet kérni és az is, hogy milyen csatornán (e-mail, sms, webes üzenet) engedélyezi azt intézmény az üzenet fogadását. A felületen rögtön be is lehet állítani, hogy milyen típusú eseményekről kér üzenetet.

Órafelvétel avagy kurzusfelvétel
Előfeltétele a képzési programhoz tartozó kurzuskódok ismerete, a dinamikus tanterv futólagos ismerete és ETR kezelése alapfokon.Minden szemeszter elején a szorgalmi időszak kezdete előtt legalább két héttel megjelennek a meghirdetni kívánt kurzusok – természetesen az ETR-ben: ETR/Jelentkezések/Kurzusfelvétel. Jobb oldalon a Ciklusok listából kiválasztva a kívánt félévet, majd a Meghirdetett kurzusokra kattintva jelenik meg a kívánt félév összes általad választható kurzusa. Ez abban segít, hogy tudj előre tervezni. Ha összeállítottad ez alapján a kötelező és szabadon választott órákból álló heti menetrendet, akkor már csak várni kell a kurzusfelvételi időszakra.
A kurzusfelvételi időszak a szorgalmi időszakot megelőző egy hét és a szorgalmi időszak első hete – a pontos időintervallumot a TO. teszi közzé. ETR/Jelentkezések/Kurzusfelvétel és ott kattints az Új, ajánlat alapján-ra. Így azok a kurzusok jelennek meg, amiket még nem teljesítettél és az adott félévre elő vannak írva, vagy ajánlott elvégezni. Innentől már csak x-elgetés és felvétel az oldal alján.

Jótanácsok:
Érdemes követni a dinamikus tantervet, mert így kisebb az esélye, hogy elmarad egy-egy kurzus, és ez csak az utolsó félévben derül ki. Egy ideális világban nincs óraütközés, az ETR virtuális világa kemény realista, de törekednünk kell az ideálok megismerésére. Az órafelvétel első napján csak 7 kurzust vehetsz fel, érdemes a legjobb szemináriumokból választani, az előadásokra utólag is felvesznek. Ha mégsem fértél be egy kötelező kurzusra, amit ugyan más időpontban is felvehetsz, de az borítja a teljes heti órarended, akkor először kérdezd meg az oktatót, fel tud e venni az órára.  Ne vegyél fel reggeli órát, ha nem tudsz megjelenni rajta.

Vizsgára jelentkezés

A nagy megmérettetések ideje. Ősszel december-január, tavasszal május-április hónapokban esedékes, hogy az Egységes Tanulmányi Rendszerbe ellátogatva megejtsd. Az ETR egy olyan rendszer, ami nagyon figyel rád. Még arra is figyelmeztet, hogy”van olyan vizsga, amire még nem jelentkeztél.” Egyébként az ETR/Jelentkezések/Vizsgára jelentkezés-re kattintva, ott a kurzushoz tartozó feljelentkezéssel történik.

Mit jelent az, ha egy félévben vettem fel kurzusokat, az Órarendben mégsem látszik semmi?
Lehet, hogy a kurzus meghirdetésénél nem adtak meg órarendi adatokat, lehet hogy még csak ezután fogják rögzíteni ezeket. Ha a kurzusmeghirdetésnél van megadva órarendi információ, akkor az az órarendben meg is jelenik.

Hogyan tudom, hogy miket teljesítettem eddig az egyetemen?
A Tanulmányok menü Dinamikus tanterv menüpontja különböző nézetekben összefoglalja és megmutatja az egyes képzések tantervi követelményeit. Az egyes elemeknél az is meg van jelölve, hogy teljesítettem-e már a követelményt vagy még nem.

Mit jelent a „Jelentkezés szakosodásra” menüpont?
Vannak olyan képzések, ahol a specializálódás, minor képzés felvétele bonyolult, belső felvételi eljárással jár. Az ETR ezt a belső felvételit segíti olyan módon, hogy a menüponton keresztül lehet jelentkezni a felajánlott képzési modulokra és a jelentkezések sorba is rendezhetők. Ahol tartanak ilyen belső felvételit, ott meg van határozva az is, hogy az egyes képzések hallgatói mikortól meddig jelentkezhetnek specializációra, minor képzésre.

Abszolutórium
A végzéshez szükséges kurzusok megfelelő kreditszámban történő teljesítéséről szóló igazolás. Ez előfeltétele a záróvizsgára jelentkezésnek. A TO állítja ki hallgatói kérésre, sőt lehetőség van elő-abszolutórium kikérésére is, ha nem vagy benne biztos, milyen kurzusaid hiányoznak.

Záróvizsga
A záróvizsga az, ahol beszélned kell a tanulmányaidról és a szakdolgozatodról egy bizottság előtt. Feltétele egy elfogadott és opponált szakdolgozat/záródolgozat és a sikeres abszolutórium. A záróvizsga tételhúzós, vagy dolgozatbemutatós, vagy épp mindkettő. Időpontja általában a vizsgaidőszakban kijelölt néhány nap, a TO. teszi közzé.

Diákigazolvány
Egyetemünkön az első diákigazolvány igénylésének lépései a következők:
Keress fel egy Okmányirodát a fénykép és aláírás rögzítése céljából. Az itt kapott NEK adategyeztető lapot gondosan őrizd meg! A jobb felső sarkában található NEK azonosító számra még nagy szükséged lesz.
2012. szeptember 10-től a MODULO „Első diákigazolvány igénylés” űrlapon keresztül intézheted ügyeidet, így nem kell bemenned sem a Tanulmányi Osztályra, sem a Központi Tanulmányi Irodára (KTI). Az űrlapot nem kell kinyomtatnod. Az űrlap egyelőre csak abban az esetben alkalmazható, ha a PTE-n első diákigazolványod szeretnéd igényelni.
Az űrlapon meg kell adnod az Okmányirodában kapott NEK adatlapon található azonosító számot, ki kell választanod a szakod, mellyel meghatározod a diákigazolvány típusát is (nappali, levelező, esti, távoktatás), valamint választanod kell, hogy az állandó vagy tartózkodási lakcímedre készüljön az igazolvány.
Az ETR-ben csak olyan lakcímet adj meg, amely az országos lakcímnyilvántartóban is szerepel, mivel az elküldött adatokat az Oktatási Hivatal (OH) ellenőrzi és eltérés esetén az igénylést hibára futtatja. Azaz nem kicsit kell majd várnod az új diákigazolványra!
Az űrlap elmentése után egy üzenetet fogsz látni. Amennyiben hiányzik az OM azonosítód, akkor a rendszer jelzi neked, hogy az igénylés mentésre került, de továbbításra csak akkor kerül sor, miután OM azonosítód generálódott. Arról is üzenetet kapsz, ha a választott szakod még nem aktiváltad, mivel ebben az esetben az igénylés nem továbbítható.

utoljára frissítve: 2014. augusztus 25. 15:46:58

« vissza